Małopolska Noc Naukowców w AGH

Tegoroczna Małopolska Noc Naukowców odbędzie się 26 września 2014. Goście Akademii Górniczo-Hutniczej będą mogli wziąć udział w wykładach, warsztatach, eksperymentach i pokazach, podczas których poznają fascynujący świat nauki.

Pracownicy AGH postawili sobie za cel ukazanie dzieciom swojej pracy jako niezwykle ciekawego i pełnego przygód zajęcia, które stanowi alternatywę dla rozreklamowanych wizji karier w świecie biznesu, rozrywki, polityki czy mediów.
Organizatorzy zadbali o to, by odwiedzający w możliwie najpełniejszy sposób mogli przekonać się, jak interesujący potrafi być każdy dzień w uczelni.

W część wydarzenia odbywającą się w AGH zaangażowanych jest 100 naukowców, 8 kół naukowych i ok. 150 studentów uczelni. Odbędzie się około 40 pokazów, eksperymentów i prezentacji, 40 warsztatów, blisko 30 wykładów. Otwarte zostaną drzwi 40 laboratoriów. Nie zabraknie gier, konkursów, a nawet widowisk teatralnych. Każdy z uczestników będzie miał szansę wyruszyć ku przygodzie wespół z opiekunem – naukowcem.

Obok interesujących programów wydziałów:
- Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej,
- Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji,
- Fizyki i Informatyki Stosowanej,
- Energetyki i Paliw,
- Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej,
- Inżynierii Mechanicznej i Robotyki,
- Metali Nieżelaznych.

Organizatorem Małopolskiej Nocy Naukowców 2014 jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Noc Naukowców stanowi część ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w  ramach Akcji Marie Skłodowska-Curie ze środków Programu Ramowego Horizon 2020.

Program Małopolskiej Nocy Naukowców 2014 w AGH