Absolwentka AGH autorką jednej z najlepszych prac z dziedziny inżynierii biomedycznej

Absolwentka Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Katarzyna Pukas zdobyła nagrodę II stopnia w konkursie Polskiego Towarzystwa Inżynierii Biomedycznej na najlepszą pracę magisterską z dziedziny inżynierii biomedycznej obronioną w 2016 roku.

Nagrodzona praca nosi tytuł Wpływ sposobu syntezy na właściwości membran polimerowo-ceramicznych. Katarzyna Pukas obroniła ją na kierunku Technologia Chemiczna, specjalność Technologia Szkła i Powłok Amorficznych. Promotorem była dr inż. Katarzyna Cholewa–Kowalska z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki.

Na konkurs, którego celem jest zachęcenie przyszłych magistrantów do podejmowania prac z zakresu inżynierii biomedycznej, a także popularyzacja tej dziedziny nauki w Polsce, wpłynęły 33 prace magisterskie z 10 ośrodków naukowych.

Jury w swojej ocenie brało pod uwagę w szczególności oryginalność pracy, jej zawartość merytoryczną i strukturę, możliwość praktycznego wykorzystania w medycynie zaprezentowanego rozwiązania, a także poprawność użytej terminologii i języka.