Nabór wniosków do II edycji konkursu IMPULS

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozpoczęła nabór wniosków do drugiej edycji konkursu IMPULS organizowanego w ramach projektu SKILLS. Celem konkursu jest promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. W ramach konkursu rozpatrywane są innowacyjne pomysły i koncepcje badawcze o potencjale komercjalizacyjnym.

W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy projektu SKILLS, a więc uczeni, którzy np. uczestniczyli w organizowanym w ramach projektu SKILLS szkoleniu: pracownicy naukowi, zamieszkali w Polsce i zatrudnieni na umowę o pracę w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terenie RP, doktoranci z polskich jednostek naukowych, zamieszkali w Polsce oraz absolwenci studiów doktoranckich (do 12 miesięcy od uzyskania stopnia doktora), chcący realizować projekt w jednostce naukowej posiadającej siedzibę na terytorium RP.

Naukowcy zainteresowani udziałem w konkursie IMPULS muszą wypełnić formularz on-line i załączyć wymagane dokumenty na stronie: wnioski.fnp.org.pl.

Zwycięzcy konkursu otrzymują nagrody w wysokości:

• 120 tys. złotych (I nagroda),
  • 100 tys. złotych (II nagroda),
  • 80 tys. złotych (III nagroda).

Każda nagroda składa się z dwóch części – 80% nagrody stanowi część subwencyjna na realizację zaprezentowanego projektu badawczego, a 20% nagrody to indywidualne wsparcie dla laureata. Komisja konkursowa może zadecydować o przyznaniu nagrody w danej kategorii więcej niż jednej osobie.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie IMPULS mogą skorzystać ze szkoleń organizowanych w ramach projektu SKILLS, uzyskując tym samym status uczestnika projektu.

Rekrutacja do pierwszej edycji konkursu IMPULS trwa do 30 września 2014 r.

Koordynat: Dariusz Łukaszewski, e-mail: dariusz.lukaszewski(at)fnp.org.pl, tel.: 22 311 84 25, tel. kom.: 604 124 840.