Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

AGH zawarła umowę o współpracy z firmą Astaldi S.P.A.

19 października 2016 r. Akademia Górniczo-Hutnicza podpisała umowę o współpracy z firmą Astaldi S.P.A. Ze strony AGH umowę podpisał Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Jerzy Lis, a jej koordynatorem jest prof. Antoni Tajduś.

Sygnatariusze ustalili kierunki współdziałania, które obejmują: uzgadnianie tematów prac badawczych i magisterskich, wzajemne prezentowanie i propagowanie osiągnięć, współdziałanie odnośnie zatrudniania absolwentów, doskonalenie przez studentów znajomości języków obcych w zakresie terminologii technicznej oraz wymianę doświadczeń dotyczących zarządzania wiedzą ze szczególnym uwzględnieniem problematyki rozwoju kompetencji. Organizowane będą szkolenia oraz kursy specjalistyczne. Powołany zostanie także zespół specjalistów dla strategicznych rozwiązań technicznych i organizacyjnych, którzy w razie potrzeby będą wykorzystani przy przedsięwzięciach realizowanych przez firmę Astaldi.

Ponadto Akademia Górniczo-Hutnicza przedstawi listy proponowanych tematów prac magisterskich do realizacji przez studentów AGH po konsultacjach z przedsiębiorstwem Astaldi S.P.A., a w programach praktyk studenckich uwzględni zagadnienia objęte obszarem zainteresowania firmy. Uczelnia będzie również współuczestniczyła w wybranych pracach badawczych.

Z kolei firma Astaldi S.P.A. zobowiązała się do przedstawiania propozycji tematów prac magisterskich do realizacji na podstawie listy przedłożonej przez AGH. Możliwe będzie odbywanie w przedsiębiorstwie praktyk dyplomowych (przez studentów piszących prace na tematy wskazane na liście) oraz studenckich. Firma zezwoli też na obserwację postępów prac w budowanych przez nią tunelach, włączając w to najdłuższy tunel w Polsce, który powstanie pomiędzy miejscowościami Naprawa i Skomielna Biała, pod górą Mały Luboń na trasie S7.

Firma Astaldi S.P.A. została założona w 1926 r. we Włoszech. Jest jednym z większych przedsiębiorstw działających w branży budowlanej. Działa w zakresie inżynierii lądowej, budownictwa wodnego oraz inżynierii środowisk i zagadnień związanych z transportem. Zrealizowała wiele projektów we Włoszech, Polsce, Europie oraz na świecie (m.in. metro w Rzymie, Mediolanie, Genui, Kopenhadze i Caracas, linię kolejową Rzym – Neapol, akcelerator LEP dla CERN w Szwajcarii).

 

Stopka