Brąz dla pływaków na AMP

Na zdjęciu trzy męskie zespoły zawodników na podium (odpowiednio na 1, 2 i 3 miejscu). Na szyjach zawodników zawieszone są medale. Troje z nich (po jednym w każdej drużynie) trzyma w dłoniach pamiątkowy dyplom. Za zawodnikami ścianka z logotypami sponsorów zawodów.

fot. źródło facebook.com/azsagh

Brąz dla pływaków na AMP

Męska reprezentacja AZS AGH wróciła z Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu z brązowym medalem w klasyfikacji generalnej. Panie wywalczyły czwarte miejsce klasyfikacji uczelni technicznych.

Indywidualne medal zdobyli:

• Mikhail Lemiausheski – srebro (200 m stylem klasycznym),
  • Łukasz Solak – podwójne srebro (50 i 100 m stylem klasycznym),
  • Jan Król, Łukasz Solak, Szymon Hanf, Antoni Horodyński – srebro (sztafeta męska 4×50 m stylem zmiennym),
  • Jan Adamczyk – brąz (200 m stylem zmiennym),
  • Jan Król – brąz (100 m stylem grzbietowym).

Klasyfikacja generalna mężczyzn

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach
2. Uniwersytet Warszawski
3. Akademia Górniczo-Hutnicza

Klasyfikacja generalna kobiet

1. Uniwersytet Warszawski
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
3. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu rozegrały się w dniach 13–14 kwietnia 2024 r. w Lublinie. Wzięło w nich udział blisko 900 zawodniczek i zawodników z ok. 80 uczelni. Organizatorem wydarzenia był Klub Środowiskowy AZS Lublin.