Wydarzenia w AGH

Webinar CeL: Nie bój się i psuj! Taktyka dla dydaktyka na (współ)PRACĘ ze studentem OzN
  • 21.02.2023

Centrum e-Learningu AGH zaprasza na webinar „Nie bój się i psuj! Taktyka dla dydaktyka na (współ)PRACĘ ze studentem OzN”, który odbędzie się 21 lutego 2023 r. o godz. 10.00–11.15.

Dostępność do edukacji na poziomie akademickim dla osób z niepełnosprawnościami (OzN) stanowi wyzwanie dla studentów i dla dydaktyków. Niwelowanie i eliminowanie barier realizowane jest przez technologie wspomagające, narzędzia sprzętowe i programowe.

Znaczącą rolę ma przygotowanie i doświadczenie dydaktyka do pracy z OzN. Dotyczy to rozumienia ich potrzeb, możliwości poznawczych i percepcyjnych, a także dostosowania scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych.

Goście webinaru podzielą się nie tylko doświadczeniem i wiedzą, ale również praktycznymi radami w zakresie pracy indywidualnej i grupowej ze studentami OzN, opracowania dla nich scenariuszy zajęć czy materiałów dostępnych cyfrowo.

Spotkanie poprowadzi Marta Stąporek z CeL AGH, a prelegentami będą:

• dr inż. Anna Wachowicz-Pyzik – adiunkt naukowo-badawczy WGGiOŚ, nauczyciel akademicki; od 2013 r. pełni funkcję trenera w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych AGH; realizuje szeroki zakres kursów tematycznych, obejmujących programy (MS Office, AutoCad, Inventor, Surfer, Grapher, CorelDraw, GIMP), projektowanie stron internetowych (w języku HTML, WordPress, czy Joomla) oraz podstawy programowania w języku Python;
  • dr inż. Szczepan Moskwa – koordynator Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH.

Obowiązuje rejestracja