Wydarzenia w AGH

Sztuczna inteligencja jako partner w edukacji akademickiej: możliwości i wyzwania. Webinar CeLiID AGH

Centrum e-Learningu i Innowacyjnej Dydaktyki zaprasza na webinar na temat wykorzystania ChatGPT i innych narzędzi AI w edukacji. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2024 r. w godzinach 10.00–11.30.

Sztuczna inteligencja jest coraz częściej wykorzystywana przez nauczycieli nie tylko do lepszego przygotowywania zajęć, ale również w trakcie ich prowadzenia – tak, aby skuteczniej przygotować osoby studiujące do przyszłych wyzwań na rynku pracy oraz by rozwijać ich umiejętności adaptacyjne w dynamicznie zmieniającym się świecie technologii. AI umożliwia dodatkowo personalizację ścieżek nauczania, odpowiadając na różnorodne potrzeby edukacyjne studentów.

Zaproszone osoby z sektora edukacji zaprezentują praktyczne studia przypadków użycia AI w twórczych i analitycznych zadaniach, ilustrując jej wartość jako efektywnego narzędzia wspierającego proces nauczania i uczenia się (jej potencjał jako asystenta wspierającego nauczycieli i studentów).

Poruszone zostaną następujące tematy:

• w jaki sposób sztuczna inteligencja przekształca nauczanie akademickie – od ulepszania doświadczeń podczas zajęć przez personalizację ścieżek edukacyjnych, aż po przygotowywanie studentów do przyszłych wyzwań zawodowych;
  • jak można wykorzystać ChatGPT w trakcie zajęć, jak sztuczna inteligencja może być używana na ćwiczeniach do wspierania twórczych i analitycznych zadań, takich jak programowanie, pisanie esejów czy projektowanie interfejsów;
  • w jaki sposób sztuczna inteligencja rewolucjonizuje nauczanie, kiedy warto stosować narzędzia AI w edukacji oraz jakie są największe korzyści płynące z ich wykorzystania.

Webinarium poprowadzą: dr inż. Krzysztof Kluza (WEAIiIB AGH), Barbara Małuszyńska (menedżer ds. e-learningu i metodyki kształcenia w CRSW Merito), dr Elena Atanasiu (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), dr Ewa Janicka-Olejnik (Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu).

Obowiązuje rejestracja.