Przyjazny design – jak poczuć się dobrze w swoim domu?

Jak przestrzeń wokół nas wpływa na nasze samopoczucie? W jakich wnętrzach lubimy wypoczywać? Jak zadbać o dobry sen? W tym odcinku Bunkra Nauki analizujemy nasze domy, szkoły, szpitale, biura – nie pod kątem najnowszych trendów wnętrzarskich, ale… neuroarchitektury. Nasza gościni, Joanna Jurga podkreśla, jak ważna dla naszej psychiki i samopoczucia jest przyjazna przestrzeń do pracy i wypoczynku. Przyjazna, czyli jaka? W skrócie – dobrze oświetlona, cicha, wygodna i przytulna. Ale jak uzyskać taki efekt w praktyce? Jakie rozwiązania wspomagają nasze zmysły i koją umysł? Praktyczne wskazówki znajdziecie w tej inspirującej rozmowie!

Data premiery: 31 stycznia 2024
Gościni: dr Joanna Jurga
Prowadząca: dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

dr Joanna Jurga

Projektantka produktu i przestrzeni, innowatorka oraz wykładowczyni. Specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. W swojej pracy chętnie porusza zagadnienia z zakresu designu synestetycznego i spekulatywnego. Analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Habitacie Lunares. Nauczycielka medytacji i pasjonatka kosmosu.

dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

Adiunktka na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, naukowczyni, doktorka nauk technicznych, tutorka akademicka, trenerka interpersonalna, Rzeczniczka Nauki. Na Instagramie działa jako Doktorka Tutorka.