Zmarła dr Anna Stoch

wieloletnia pracownica Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki

Była absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego i wieloletnią pracownicą WIMiC, gdzie piastowała stanowisko adiunkta w Katedrze Chemii Krzemianów i Związków Wielkocząsteczkowych.

Zajmowała się badaniem powłok bioaktywnych na metalach i implantach węglowych oraz powłok ochronnych na zabytkach. Była współautorem wielu publikacji naukowych w czasopismach krajowych i zagranicznych.

W swojej pracy dydaktycznej wychowała grono młodych adeptów nauki. Dała się poznać jako osoba kompetentna i profesjonalna, a przy tym niezwykle życzliwa i serdeczna.

Wzbudzała sympatię i szacunek, a ciepło jakie roztaczała wokół siebie oraz życzliwość, jaką darzyła koleżanki i kolegów oraz studentki i studentów na zawsze pozostanie w naszej pamięci.