Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Złoto dla wspinaczy

Zdjęcie medalistów zawodów na podium - trzy męskie drużyny stoją na podium, na miejscach, które zajęły w zawodach. Na szyjach zawodników wiszą medale. Reprezentanci każdej z drużyn trzyma w dłoniach pamiątkowy puchar.

Męska reprezentacja AZS AGH została akademickim mistrzem Polski we wspinaczce sportowej.

Indywidualny brązowy medal w konkurencji wspinaczka na trudność wywalczył Jan Gurba.

Nasza żeńska reprezentacja zajęła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie wśród uczelni technicznych.

Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej odbyły się w terminie 21–24 marca 2024 r. w Lublinie. Rywalizowano w trzech konkurencjach: na trudność, na czas, bouldering. Organizatorem wydarzenia był AZS Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i AZS Województwa Lubelskiego.