Wspinacze sportowi ze złotym medalem

Na zdjęciu drużyny męskie na podium. Reprezentanci każdej z nich trzymają w dłoniach pamiątkowy dyplom oraz puchar. Puchary trzymane są wysoko w górze. Na twarzach zawodników widać radość.

fot. Michał Walusza

Wspinacze sportowi ze złotym medalem

Drużynowym zwycięstwem męskiej reprezentacji AZS AGH zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce sportowej. Dwóch naszych zawodników zdobyło medale indywidualne.

Kajetan Kupś wywalczył srebrny medal we wspinaczce na trudność oraz brązowy w boulderingu. Jan Gurba dołożył srebrny medal we wspinaczce na czas.

Reprezentacja AGH wystąpił w składzie: Ewelina Badeja, Jan Gurba, Alina Jagusztyn, Tomasz Kadela, Weronika Klatka, Kajetan Kupś (opiekun sekcji), Majka Miezianko, Krzysztof Pałka, Wojciech Pełka, Piotr Robakowski, Milena Rogula, Jakub Sandrakuła, Julia Seweryn.

AMP we wspinaczce sportowej rozegrały się w dniach 23–26 marca 2023 r. w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom. 343 zawodników reprezentujących 42 uczelnie rywalizowało w boulderingu, wspinaczce na czas i wspinaczce na trudność. Zawody zorganizował AZS Katowice.

Klasyfikacja drużynowa

mężczyźni