18.11.2019

Scopus – szkolenia dla pracowników i doktorantów


Biblioteka Główna AGH zaprasza pracowników i doktorantów na szkolenia z wykorzystania narzędzi i możliwości bazy Scopus, które odbędzie się 18 listopada br. godz. 11.00-14.30 w budynku BG AGH (parter, sala 5).

Szkolenia poprowadzi dr inż. Katarzyna Gaca-Zając.

Program

11.00-12.15 Scopus: narzędzie do oceny dorobku naukowego

  • Zakres bazy Scopus oraz kryteria doboru źródeł
  • Profile w bazie Scopus
  • Na co zwracać uwagę w ocenie dorobku naukowego?
  • Przykłady on-line

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób korzystać z narzędzi w bazie Scopus przy ocenie dorobku naukowego, a także w jaki sposób można zgłaszać korekty i uzupełniać ewentualne braki. Szkolenie obejmuje kilka przykładów on-line, które ilustrują omawiane zagadnienia.

12.30-14.30  Jak napisać artykuł naukowy?

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób napisać wysokiej jakości artykuł naukowy, który zostanie ciepło przyjęty przez środowisko naukowe i przełoży się na dobrą rozpoznawalność autora. Przedstawione zostaną wskazówki i najlepsze praktyki w pisaniu artykułów naukowych, które pochodzą z doświadczenia wielu naukowców, redaktorów i czytelników. Szkolenie jest adresowane głównie do młodych naukowców, chociaż mile są widziani również bardziej doświadczeni przedstawiciele środowiska akademickiego.

Rejestracja na stronie Biblioteki Głównej

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej BG, tel. 12 617 32 15, e-mail: oin@bg.agh.edu.pl