22.04.2021

Ustawa o dostępności a bariery architektoniczne w uczelni – warsztaty


22 kwietnia 2021 r. Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH organizuje warsztaty pt. „Ustawa o dostępności a bariery architektoniczne w uczelni”. Wydarzenie ma charakter otwarty – BON AGH zaprasza do udziału wszystkich zainteresowanych. Spotkanie odbędzie się zdalnie, na platformie Teams, w ramach XIII Krakowskich Dni Integracji.

Wdrażanie ustawy o zapewnieniu dostępności okazało się sporym wyzwaniem dla uczelni wyższych w Polsce. Chęć właściwego rozumienia i interpretacji zapisów ustawy uruchomiła w środowisku akademickim toczącą się od wielu miesięcy dyskusję. Centrum Wiedzy o Dostępności AGH zaprasza wszystkie osoby, które chcą poznać tajniki likwidowania barier architektonicznych i jednocześnie pozostawać w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

  • termin: 22 kwietnia 2021 r., godzina: 09.00–11.00
  • forma: zdalna, aplikacja MS Teams
  • link do spotkania: https://tiny.pl/r8cg4
  • uwaga: osoby potrzebujące wsparcia wynikającego z niepełnosprawności proszone są o kontakt elektroniczny (pod adres bon@agh.edu.pl) do 20 kwietnia br.


Tegoroczne Krakowskie Dni Integracji odbywają się w dniach 19-23 kwietnia. Udział w wydarzeniach organizowanych w ramach KDI jest bezpłatny.

Szczegółowy program KDI 2021