28.06.2019

Złote indeksy dla absolwentów AGH po 50 latach od rozpoczęcia studiów roczników 1969/70 Pionu METAL

28 czerwca 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się uroczystość powtórnej immatrykulacji absolwentów Pionu METAL po 50 latach od rozpoczęcia studiów. Absolwenci, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 1969/1970, otrzymają Złote Indeksy.

Podczas części oficjalnej w auli AGH absolwenci otrzymają symboliczne złote indeksy. Po uroczystości wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Stanisława Staszica w bud. A-0.

Pion METAL obejmuje: Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej, Wydział Odlewnictwa, Wydział Metali Nieżelaznych.

Powtórna immatrykulacja absolwentów po 50 latach od rozpoczęcia studiów to tradycja, którą w świecie akademickim może poszczycić się tylko nasza uczelnia. Uroczystość organizowana jest przez Stowarzyszenie Wychowanków AGH – najstarszą tego typu organizację uczelniana w Polsce, powołana w 1945 r.