27.09.2019

Złote indeksy dla absolwentów AGH po 50 latach od rozpoczęcia studiów roczników 1969/70 Pionu EN-MECH i MAT

27 września 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się uroczystość powtórnej immatrykulacji absolwentów Pionu EN-MECH i MAT po 50 latach od rozpoczęcia studiów. Absolwenci, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim 1969/1970, otrzymają Złote Indeksy.

Podczas części oficjalnej w auli AGH absolwenci otrzymają symboliczne złote indeksy. Po uroczystości wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Stanisława Staszica w bud. A-0.

Pion EN-MECH i MAT obejmuje: Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki.

Powtórna immatrykulacja absolwentów po 50 latach od rozpoczęcia studiów to tradycja, którą w świecie akademickim może poszczycić się tylko nasza uczelnia. Uroczystość organizowana jest przez Stowarzyszenie Wychowanków AGH – najstarszą tego typu organizację uczelniana w Polsce, powołana w 1945 r.