12.03.2013

XX Międzynarodowy Studencki Dzień Metalurgii

W dniach 14-16 marca br. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się XX Międzynarodowy Studencki Dzień Metalurgii. Organizatorem konferencji jest Koło Naukowe Metalurgii Surówki i Stali AGH.

Międzynarodowy Studencki Dzień Metalurgii jest organizowany od 1993 roku. Jego inicjatorami byli studenci z niemieckich i austriackich uczelni, takich jak: RWTH Aachen, TU Berlin, MTU Duisburg, TU BA Freiberg, TU Clausthal i MU Leoben. W ciągu kilkunastu lat ISDM (International Student's Day of Metallurgy) zyskał uznanie wśród specjalistów z branży hutniczej, stając się ważnym wydarzeniem w skali międzynarodowej.

Konferencja po raz pierwszy odbywa się w Polsce, a po raz drugi - wykracza poza granice Niemiec i Austrii. W tegorocznej edycji uczestniczy 14 uczelni wyższych z 11 krajów Europy.