19.05.2022

Wystawa „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości”

Od 19 maja do 15 czerwca 2022 r. w AGH (hol na parterze bud. A-0) można obejrzeć wystawę „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” prezentującą rozwiązania z zakresu czystych technologii. Ekspozycję, która ma inspirować do współpracy nad zrównoważoną przyszłością, przygotowała Ambasada Szwajcarii w Polsce.

CLEANTECH przedstawia innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne w takich obszarach jak: gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recycling i energetyka.

Wystawa organizowana jest w instytucjach partnerskich Ambasady Szwajcarii w Polsce od października 2021 r. Była już w Warszawie, Rzeszowie, Łodzi, Gliwicach czy Poznaniu, a gościły ją w swoich murach: Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Politechnika Śląska, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Rzeszowski.

Wystawa będzie równocześnie prezentowana także na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tam, 24 maja br., zostanie uroczyście otwarta przez Ambasadora Szwajcarii w Polsce, Jürga Burriego. Tego samego dnia w Auditorium Maximum UJ odbędzie się I ECO Kongres, którego organizatorem jest Uniwersytet Jagielloński, a współorganizatorami AGH oraz Ambasada Szwajcarii w Polsce.