16.03.2018

Wykład prof. Bogdana Staszewskiego na temat komputerów kwantowych

Polski Oddział IEEE Solid State Circuit Society oraz Katedra Metrologii i Elektroniki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej zapraszają na wykład prof. Bogdana Staszewskiego (Delft University of Technology, University College Dublin) pt. „Towards a Practically Realizable CMOS Quantum Computer”, który odbędzie się 16 marca 2018 r. w godz. 14.30-16.00 na Wydziale EAIiIB (bud. B-1, sala 121).

Prof. Bogdan Staszewski jest uznawany na świecie za prekursora cyfrowych układów RF, które są powszechnie stosowane w telefonach komórkowych, niskomocowych bezprzewodowych czujnikach, Internecie Rzeczy (Internet of Things, IoT) i wielu innych. W ostatnim okresie obszarem jego badań są możliwości praktycznej realizacji komputerów kwantowych.

Profesor jest autorem ponad 200 artykułów naukowych, trzech książek, 160 patentów amerykańskich oraz laureatem wielu prestiżowych nagród, m.in. IEEE Circuits and Systems Industrial Pioneer Award czy grantów, np. ERC Starting Grant from the European Research Council.

Streszczenie wykładu (plik pdf)