16.04.2021

Wirtualny Dzień Otwarty AGH – 16 kwietnia

Kosmiczna podróż czeka w tym roku uczestników Wirtualnego Dnia Otwartego AGH! Pozaziemska przestrzeń otworzy się dla nich 16 kwietnia 2021 r. – o godz. 9.30 uczelnia i kampus zamienią się w wyjątkowy układ planetarny.

Transmisja Wirtualnego Dnia Otwartego AGH

Wydarzenie będzie podzielone na trzy części:

• I część, godz. 9.30–11.30
    planety oraz inne ciała niebieskie (czyli: wydziały i inne jednostki),
  • II część, godz. 11.30–13.30
    laboratoria i quiz,
  • III część, 13.30
    spotkania na planetarnych profilach społecznościowych.

Podczas Wirtualnego Dnia Otwartego będzie można:

• wysłuchać rozmów z mieszkańcami układu planetarnego AGH,
  • obejrzeć filmy promocyjne z kosmosu,
  • zdobyć informacje na temat międzygalaktycznej rekrutacji,
  • dowiedzieć się, czym zajmują się poszczególne nieziemskie jednostki w AGH,
  • wziąć udział w wyjątkowym wirtualnym quizie,
  • zobaczyć kosmiczne laboratoria i niesamowite pokazy,
  • spotkać się z przedstawicielami każdej z uczelnianych planet.

Wirtualny Dzień Otwarty poprowadzi dziennikarz i twórca kanałów w serwisie YouTube Radek Kotarski. Wydarzenie będzie dostępne bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych za pośrednictwem prowadzonej na żywo relacji w mediach społecznościowych AGH: www.facebook.com/AGH.Krakow  oraz na stronie www.agh.edu.pl.

Zapraszamy tegorocznych maturzystów oraz uczniów szkół średnich!

Gorąco zachęcam do udziału w wydarzeniach, które organizujemy dla Was w ramach Wirtualnego Dnia Otwartego AGH. Pomimo pandemii i ograniczeń z niej wynikających, uczelnia pracuje na pełnych obrotach. Prowadzimy badania naukowe i przede wszystkim cały czas intensywnie kształcimy naszych studentów. Część zajęć prowadzonych jest za pomocą nowoczesnych platform e-learningowych, ale zajęcia o charakterze praktycznym, zwłaszcza ćwiczenia laboratoryjne, odbywają się w naszych budynkach, z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych i pełną troską o bezpieczeństwo. Cały czas działają akademiki na Miasteczku Studenckim AGH.
Bądźcie z nami 16 kwietnia! Pytajcie o wszystko, co Was interesuje! Jesteśmy gotowi, aby przyjąć Was do grona naszej wspólnoty akademickiej jako studentów pierwszego roku!

prof. Wojciech Łużny, Prorektor ds. Kształcenia AGH

Szczegóły programu oraz wszelkie informacje będą systematycznie publikowane na profilu wydarzenia.