27.01.2022

Webinar CeL: Tutorsko – czyli jak?


Centrum e-Learningu AGH zaprasza na webinar o rozwijaniu i ewoluowaniu tutoringu akademickiego na gruncie polskich uczelni. Spotkanie pt. „Tutorsko – czyli jak?” odbędzie się 27 stycznia 2022 r. w godz. 13.00–14.00. 

Tutoring akademicki rozgościł się w polskich uczelniach w sposób znaczący. Jest „gościem” mile widzianym przez tutorów, studentów oraz z coraz większym przekonaniem przez władze uczelni. Jest nie tylko wdrażany i realizowany, ale też badany i opisywany w publikacjach naukowych, recenzowanych ale również popularnonaukowych blogach, notatkach, opowieściach.

Co powoduje, że ta anglosaska forma pracy ze studentami znalazła taki rezonans w akademickich instytucjach historycznie i społecznie zupełnie odmiennych od oryginalnych? I jakie nowe „twarze” przyjmuje w nich tutoring z upływem czasu?

Beata Karpińska-Musiał, tutorka, edukatorka nauczycieli, filolożka i pedagożka opowie o swoich hipotezach na ten temat, ale przede wszystkim o własnej praktyce dydaktycznej, badawczej i organizacyjnej związanej z wieloletnią realizacją tej humanistycznej i dialogicznej odsłony kształcenia uniwersyteckiego.

Zapisy