09.06.2022

Webinar CeL: Jak angażować studentów w trakcie wykładów?

Centrum e-Learnignu AGH zaprasza na webinar pt. „Jak angażować studentów w trakcie wykładów?”, który odbędzie się 9 czerwca 2022 r. w godz. 10.00–11.00. Wydarzenie poprowadzi dr inż. Krzysztof Kluza z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

Informacja zwrotna może być najbardziej newralgicznym punktem w procesie nauczania. Feedback w dydaktyce nie jest przede wszystkim narzędziem oceniania, ale taką odpowiedzią na pracę studenta, która pomoże mu pójść dalej. Nauczyciele mogą wzmacniać mocne strony, dawać spersonalizowane wskazówki, zadawać pytania, zaprosić studenta do iteracji własnego zadania, stawiać przed nim kolejne wyzwania etc.

Uczestnicy webinaru zastanowią się w jaki sposób feedback może budować w studentach samodzielność, motywować czy otwierać na dialog oraz jak informacja zwrotna może doskonalić sposób nauczania.