30.09.2021

V Górnicze Forum Ekonomiczne

V Górnicze Forum Ekonomiczne (GFE), którego organizatorem jest Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami,  odbędzie się w dniach 30 września – 1 października 2021 r. Tematem przewodnim będzie „Sprawiedliwa transformacja energetyczna w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Nowe modele biznesowe dla firm energetycznych i górniczych.”

Uczestnicy GFE 2021 postarają się znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

• Czy transformacja energetyczna prowadząca do zakończenia wydobycia paliw kopalnych nie spowolni rozwoju krajów, których mix energetyczny w dużej mierze opiera się na paliwach konwencjonalnych?
  • Czy jest to sprawiedliwa transformacja energetyczna z punktu widzenia wszystkich krajów Europy Środkowo-Wschodniej?
  • Jakie nowe modele biznesowe mogą być przyjęte przez firmy energetyczne i górnicze, aby mogły one nadal i w podobnym wymiarze funkcjonować na rynku?

Pierwszego dnia odbędą się cztery panele dyskusyjne (transformacja energetyczna, dywersyfikacja działalności spółek górniczych, górnictwo to nie tylko węgiel kamienny, technologie IoT w przemyśle paliwowo-energetycznym), w których wezmą udział osoby z zarządów spółek energetycznych oraz wydobywczych, a także przedstawiciele ośrodków naukowo-badawczych.

Drugi dzień poświęcony będzie sesjom referatowym.

Organizatorzy zapraszają do publikowania artykułów naukowych w wysoko punktowanych czasopismach: „Energis” (140 pkt. wg. MNiSW) i „Inżynieria Mineralna” (40 pkt. wg. MNiSW).

Akademia Górniczo-Hutnicza

30 września 1 października 2021 r.

Wydział Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami

gfe@agh.edu.pl