10.03.2018

„To co niewidzialne” – wystawa grafiki cyfrowej


Do 10 marca 2018 r. w holu na I piętrze Biblioteki Głównej AGH można oglądać wystawę grafiki cyfrowej autorstwa dr. Mateusza Bednarza „To co niewidzialne”.

Ekspozycja przedstawia grafiki wydrukowane na papierze bawełnianym przy użyciu wysokiej jakości pigmentów drukarskich. Wśród prezentowanych prac znajdują się trzy cykle graficzne: „Sun Rising”, „Gate” i „Strzępy” oraz kilka pojedynczych grafik. Motywem łączącym całość jest próba wyrażenia emocji poprzez abstrakcyjną formę artystyczną. Tytuł wystawy odwołuje się do roli obrazu jako nośnika emocji. Grafiki wykonane zostały przy użyciu różnorodnego oprogramowania graficznego, takiego jak programy do grafiki 2D i 3D, do grafiki wektorowej oraz animacji filmowej.

Dr Mateusz Bednarz – urodzony w Krakowie w 1980 r. Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej podjął studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Podczas studiów równolegle rozwijał swoje zainteresowania w kierunku malarstwa i muzyki. Po ukończeniu studiów magisterskich rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Intermediów, realizując projekty wideo oraz łącząc obraz i dźwięk w abstrakcyjną formę. Od 2010 r. jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. W 2014 r. uzyskał tytuł doktora sztuki.