TechSpo’18: Władza algorytmów?

W dniach 20-21 września 2018 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się II ogólnopolska konferencja interdyscyplinarna TechSpo'18 dotycząca najbardziej aktualnych i istotnych zjawisk społeczno-kulturowych. Wydarzenie skierowane jest do studentów, przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych oraz świata biznesu.

W trakcie konferencji odbędą się dyskusje nad następującymi zagadnieniami:

• algorytmizacja,
  • VR, AR, rzeczywistość hybrydowa,
  • affective computing,
  • interakcja człowiek-maszyna, inteligentne boty,
  • grywalizacja i serious games,
  • quantified self,
  • projektowanie i badanie User Experience,
  • interfejsy multimodalne,
  • nie-ludzka kultura.

Powyższa lista ma charakter otwarty. Organizatorzy zachęcają do nadsyłania zróżnicowanych propozycji tematów oraz liczą na propozycje wystąpień z zakresu:

• humanistyki cyfrowej,
  • software studies,
  • STS (science and technology studies),
  • informatyki społecznej,
  • pokrewnych działów badań na styku nauk humanistycznych i społecznych oraz nauk technicznych.

Przewidziane są wystąpienia w formie: referatu, posteru, prezentacji praktycznej w przestrzeni ekspozycyjnej, warsztatu.

Zgłoszenia należy nadsyłać w formie streszczeń (1600-2000 znaków wraz ze spacjami oraz wykaz bibliografii). Mile widziane będą propozycje wystąpień interdyscyplinarnych zespołów w formie referat-koreferat.

Rejestracja na konferencję odbywa się poprzez formularz podany na stronie internetowej.

Akademia Górniczo-Hutnicza

20-21 września 2018 r.