Święto Nauk Ścisłych – Dni prof. Antoniego Hoborskiego 2019

W dniach 8-16 listopada 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się Święto Nauk Ścisłych – Dni prof. Antoniego Hoborskiego. Z tej okazji 14 listopada na uroczystym posiedzeniu zbierze się Senat AGH.

Święto jest statutową uroczystością uczelnianą. Celem organizacji Święta Nauk Ścisłych – Dni prof. Antoniego Hoborskiego jest upowszechnienie oraz popularyzacja potrzeby rozwoju nauk ścisłych i świadomości ich właściwego nauczania, w szczególności w środowiskach nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych i akademickich, a także w otoczeniu przedsiębiorców – jako konsumentów efektów pracy naukowców oraz potencjalnych przyszłych pracodawców dla absolwentów szkół wyższych. Wydarzenie ma także przypomnieć postać profesora Antoniego Marii Emiliana Hoborskiego – wybitnego polskiego matematyka, pierwszego rektora Akademii Górniczej oraz dziekana Wydziału Górniczego.

Harmonogram uroczystości

• 8-10 listopada
    Konferencja Studenckich Kół Naukowych im. prof. Antoniego Hoborskiego (bud. D-10)

• 13-14 listopada