Święto liczby Pi w AGH, czyli Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych

Z okazji światowego dnia liczby Pi 15 marca 2019 r. w godz. 17.00-22.00 w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się Piątkowy Wieczór Nauk Ścisłych.

Wydarzenie, które skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku 11-14 lat, ma na celu promocję nauk ścisłych (matematyki, fizyki, chemii) oraz zagadnień związanych z energetyką czy materiałoznawstwem.

Wieczór rozpocznie wykład inauguracyjny, następnie uczestnicy wezmą udział w warsztatach i pokazach przygotowanych przez studenckie koła naukowe, m.in. Nucleus, Cerami, Ekoenergia, Bozon, Matematyków, Matematyków Dyskretnych, Modelowania Finansowego, Kernal i Kerma.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Matematyki Stosowanej, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki oraz Wydział Energetyki i Paliw przy wsparciu Fundacji im. Profesora Kazimierza Bartla i Fundacji dla Akademii Górniczo-Hutniczej.

Rekrutacja uczestników zostanie przeprowadzona przez organizatorów wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Światowy dzień liczby Pi obchodzony jest 14 marca. Data nie jest przypadkowa – w zapisie amerykańskim (najpierw miesiąc, potem dzień) 14 marca zapisujemy jako 3.14, co odpowiada wartości liczby Pi.

Miejsce: Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (bud. B-8)