20.09.2016

Studentki STEM poprowadzą webinaria dla uczniów

Akademia Inspiracji – Dziewczyny ze STEM (Science, Technology, Engineering, Math) zaprasza na cykl webinariów organizowanych przez studentki kierunków ścisłych dla młodszych kolegów i koleżanek, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów. Pierwsze spotkanie odbędzie się 20 września 2016 r. o godz. 19.00.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich uczniów, a przede wszystkim tych, którzy nie są pewni wyboru swojej zawodowej ścieżki. Studentki opowiedzą o studiach, możliwościach, rozwoju i swojej pasji. Odpowiedzą także na pytania zadane przez uczestników spotkania, co pozwoli rozwiać wątpliwości i ułatwi życiowy wybór maturzystom i maturzystkom.

Webinarium poprowadzą studentki Informatyki aktywnie działające w Kole Naukowym BIT

• Aleksandra Byczyńska – stypendystka programu „Nowe Technologie Dla Dziewczyn”, stażystka Google w Londynie,
  • Natalia Dąbrowska – przewodnicząca sekcji .NET Koła Naukowego BIT, Microsoft Student Partner w Akademii Górniczo-Hutniczej,
  • Marta Panuszewska – przewodnicząca sekcji Grafiki Koła Naukowego BIT,
  • Joanna Roczniak – przewodnicząca sekcji Idea Factory Koła Naukowego BIT, Android Developer,
  • Anna Wójcik – Associate Java Software Developer w Sabre,
  • Patrycja Wrona – stażystka w Cisco Systems Poland.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Link do webinarium będzie udostępniony przed spotkaniem.