11.06.2021

Start Up? Set it Up! – warsztaty i konkurs dla akademickich startupów

11 czerwca 2021 r. o godz. 15.00. odbędzie się spotkanie online wraz z  panelem dyskusyjnym na temat rozwoju przedsiębiorczości wśród społeczności akademickich uczelni krakowskich Start-up? Set it up! Jego uczestnicy dowiedzą się jak przekształcić pomysł/wynalazek w zyskowny biznes. Wydarzeniu patronują Centrum Transferu Technologii AGH oraz Centrum Transferu Technologii CITTRU z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W trakcie wystąpień pojawią się konkretne wskazówki dotyczące:

• rozpisania etapów projektu,
  • podziału ról i zadań,
  • analizy perspektyw monetyzacji produktu,
  • co powinien zawierać dobry pitchdeck.

W trakcie spotkania ogłoszony zostanie konkurs organizowany wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński, Akademię Górniczo-Hutniczą i Grupę Assay. Do końca września przyjmowane będą zgłoszenia od zespołów pracujących nad obiecującymi pomysłami biznesowymi. Konkurs jest otwarty także dla zgłaszających się spoza UJ i AGH.

Grupa Assay inwestuje prywatne środki w startupy i planuje pozyskanie nowych projektów w Krakowie, w szczególności z AGH oraz UJ. Poziom inwestycji do 4 mln zł.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz.

Plan wydarzenia

Konkurs Start Up? Set it Up!

• Nabór projektów zostanie otwarty po spotkaniu 11 czerwca 2021 r. – do końca września będzie można zgłosić projekt, wysyłając pitchdeck.
  • W październiku zostanie wybranych do 15 projektów. Ich twórcy odbędą indywidualne spotkania z ekspertami Assay. Rezultatem tych spotkań będzie wybór trzech zespołów/projektów.
  • Zwycięzcy nie tylko otrzymają nagrody pieniężne do 5000 zł, ale przede wszystkim możliwość dalszego ustalania warunków inwestycyjnych oraz pomoc w pozyskaniu kapitału na rozwój spółki.
  • Twórcy pozostałych projektów dostaną feedback – dowiedzą się dlaczego ostatecznie ich nie wybrano i co według ekspertów należy poprawić lub zmienić.
  • Grupa Assay deklaruje także odesłanie niepasujących do niej, ale dobrze zapowiadających się tematów, do innych znajomych funduszy.