09.05.2022

Spotkanie autorskie z prof. Andrzejem Draganem

Biblioteka Główna AGH zaprasza na spotkanie autorskie z prof. Andrzejem Draganem, autorem bestsellerowej książki „Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi”. Wydarzenie odbędzie się 9 maja o godz. 17.00 w Czytelni Głównej Biblioteki Głównej AGH.

Andrzej Dragan – doktor habilitowany fizyki, profesor na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, profesor wizytujący na Narodowym Uniwersytecie Singapuru. Specjalizuje się w optyce kwantowej, relatywistycznej teorii informacji kwantowej, teorii względności, kwantowej teorii pola w zakrzywionych czasoprzestrzeniach. Prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową. Zdobył kilkadziesiąt nagród za działalność naukową, fotograficzną, filmową i muzyczną.

Spotkanie oraz sesję pytań i odpowiedzi poprowadzi Anna Ledwoń-Blacha.

Na spotkaniu będzie można zakupić książkę „Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi”.

Szczegółowe informacje: