13.06.2017

Rowerem po Amazonce – prezentacja Dawida Andresa


Akademicki Klub Turystyki Kajakowej Bystrze zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Dawidem Andresem, które odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Dydaktyki (pawilon U-2, ul. Reymonta 7).

Dawid Andres opowie historie niezwykłej wyprawy dwóch braci, którzy przemierzyli największą rzekę świata… na rowerach. Wyprawa, która zakrawała na niemożliwe do zrealizowania szaleństwo, okazała się wspaniałą przygodą i cenną życiową lekcją. Dla jednego była spełnieniem marzeń, dla drugiego – ostatnią szansą na ocalenie.

To była wyprawa niezwykła, bo Amazonka nie jest zwykłą rzeką. Ma prawie siedem tysięcy kilometrów przez góry i dżunglę. Nie jedno, ale dwa źródła. Do tego kończy się dwustukilometrową deltą do oceanu. Można na niej spotkać rwące bystrza, ale także i fale, jak na oceanie. Amazonka jest uwielbiana równie mocno, jak nienawidzona. Ale niezmiennie fascynująca.

W trzydziestą rocznicę pierwszego przepłynięcia całej Amazonki, od źródła od ujścia, Dawid Andres i Hubert Kisiński wyruszyli w podróż z nurtem królowej rzek.... na rowerach. Ale nie zwykłych rowerach tylko na rowerach amazońskich. Ich podróż po najdłuższej rzece świata została nagrodzona Kolosem 2015 w kategorii Wyczyn Roku. Więcej o wyprawie

Wstęp wolny.