05.06.2019

Pomagamy absolwentce AGH – kiermasz charytatywny

Zapraszamy na organizowany przez Bibliotekę Główną AGH kiermasz charytatywny, który odbędzie się 5 czerwca 2019 r. (rozpoczęcie o godz. 9.00). Tym razem chcemy pomóc Magdzie, absolwentce naszej uczelni.

Magda jest absolwentką Fizyki Medycznej na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Była członkiem Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych AGH. Przyczyniła się do powstania sekcji pływackiej dla osób niepełnosprawnych. Zdobyła uprawnienia instruktora sportu w pływaniu.

Z powodu choroby przeszła sześć operacji neurochirurgicznych usunięcia guza mózgu i dwie ortopedyczne. W efekcie wystąpiły liczne zaburzenia: niedowład, schorzenia kardiologiczne, neurologiczne, ortopedyczne. Po ostatniej operacji usunięcia guza prawie zupełnie straciła wzrok, ma problemy z mową oraz poruszaniem. Aktualnie Magdalena wymaga stałej rehabilitacji. W związku z konsekwencjami ostatniej operacji, czyli głównie problemem ze wzrokiem, nie może samodzielnie funkcjonować i wrócić do pracy.

Szansą na poprawę wzroku jest podanie komórek macierzystych. Cała terapia to dziesięć podań komórek w odstępach miesięcznych. Koszt jednego podania komórek macierzystych to 14 tys. zł.

Aby wspomóc akcję można przekazać na ten cel książki (drukowane i audiobooki), płyty z muzyką, filmami, programami, itp.

Zainteresowani mogą kontaktować się z pracownikami Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Głównej AGH (bud. U-1, I piętro, pokój 121, tel. 617 32 15 lub 617 32 43).