Polsko-Niemieckie Studenckie Seminarium Metalurgiczne

W dniach 6-7 grudnia 2018 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się XIV Polsko-Niemieckie Studenckie Seminarium Metalurgiczne.

Wydarzenie organizowane jest od 13 lat, i odbywa się naprzemiennie w Krakowie oraz we Freibergu w Niemczech. Jest efektem współpracy dwóch zaprzyjaźnionych wydziałów: Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH, pod patronatem którego działa Koło Naukowe Metalurgii Surówki i Stali, oraz Institut für Eisen – und Stahltechnologie TU Bergakademie Freiberg. W seminariach uczestniczą również przedstawiciele Politechniki Śląskiej, Politechniki Częstochowskiej oraz studenci z Czech, Japonii, Chin i Ukrainy. Co roku wybrana przez opiekunów grupa studentów przygotowuje referaty dotyczące zagadnień metalurgicznych.

Uczestnicy seminarium przedstawiają wiele interesujących wyników badań, eksperymentów oraz doświadczeń. Niewątpliwie jest to wyśmienita okazja, aby poszerzyć wiedzę, zdobyć doświadczenie, a także poznać kulturę i życie studenckie innych narodowości. Oprócz prezentacji program seminariów obejmuje zwiedzanie laboratoriów Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej lub Institutu für Eisen – Und Stahltechnologie, wspólne spotkania, a także wycieczki np. do Kopalni Soli w Wieliczce, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, hut stali (ArcelorMittal Kraków, Schmiedewerke Gröditz GmbH), fabryki słynnej porcelany Meissen w Miśni oraz wiele innych.

Akademia Górniczo-Hutnicza

6-7 grudnia 2018 r.

Studenckie Koło Naukowe Metalurgii Surówki i Stali

dr inż. Paweł Drożdż (e-mail: pdrozdz@agh.edu.pl, tel. 12 617 38 01)