19.03.2013

Podpisanie umowy pomiędzy AGH a VI LO w Krakowie

14 marca br. w murach naszej uczelni odbyło się spotkanie, podczas którego została zawarta umowa o współpracy pomiędzy Akademią Górniczo-Hutniczą a VI Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Krakowie.

Celem umowy jest wspieranie rozwoju uczniów oraz pomoc w wyborze kariery zawodowej. Porozumienie pomiędzy AGH i VI LO ma na celu objęcie opieką dydaktyczną nie tylko szkoły średnie, ale docelowo również gimnazja.

Umowa została podpisana przez prof. Andrzeja Tytko, Prorektora ds. Kształcenia AGH i dr. Czesława Wróbla, dyrektora VI LO w Krakowie w obecności: prof. Janusza Wolnego, Dziekana Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej, kierownika Centrum Studiów Podyplomowych dla Nauczycieli w AGH oraz dr. Jerzego Stochela, Prodziekana ds. Dydaktyki z Wydziału Matematyki Stosowanej, Pełnomocnika Rektora ds. Akcji „Rok 0” i Przewodniczącego Komitetu Głównego „Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH”.

W uroczystości wzięli również udział dyrektorzy krakowskich gimnazjów: pan Mariusz Graniczka (Gimnazjum nr 1), pani Irena Pawlik (Gimnazjum nr 4), pani Iwona Janek (Gimnazjum nr 7), pani Iwona Kapołka (Gimnazjum nr 16) oraz pani Maria Lachowicz-Stankiewicz (Gimnazjum nr 83).