03.11.2021

Pandemia w rysunkach Stana Ealesa. Wystawa w Bibliotece Głównej AGH


Biblioteka Główna AGH zaprasza do obejrzenia wystawy rysunków Stana Ealsa, którą można oglądać w hallu Biblioteki na I piętrze do końca grudnia 2021 r.

Prezentowane na wystawie karykatury powstały w szczytowym momencie globalnej pandemii COVID, kiedy Stan Eales przebywał w objętym obostrzeniami Krakowie. Są to jego osobiste obserwacje, odzwierciedlające zarówno jego własne doświadczenia, jak i poglądy na świat balansujący na krawędzi szaleństwa i katastrofy. Jak zawsze karykatury Stana są pełne pasji, współczucia i ironii.

Stan Eales jest artystą i karykaturzystą. Urodził się w Nowej Zelandii, a obecnie mieszka w Londynie i Krakowie. Opublikował pięć książek ze swoimi karykaturami, z których dwie poświęcił ekologii. Jego prace ukazały się w czasopismach takich jak „Punch”, „Private Eye” czy „The Spectator”. Otrzymywał także zlecenia na karykatury proekologiczne od Paula McCartneya.

O wystawie opowiadała w audycji Radia Kraków „Pejzaże regionalne" kurator wystawy, a prywatnie małżonka artysty, Krystyna Lönnquist.

Link do audycji