17.11.2020

Open Eyes Economy Summit 2020

Zapraszamy wszystkich pracowników AGH do bezpłatnego udziału w piątej edycji Kongresu Open Eyes Economy Summit, która odbędzie się w dniach 17–18 listopada 2020 r. Współorganizatorem kongresu po raz kolejny jest AGH, a miastem gospodarzem – Miasto Kraków.

Tematami piątej edycji będą m.in.: sztuczna inteligencja, solidarność we współczesnym kapitalizmie, odpowiedzialność za środowisko w epoce antropocenu, uwspólnianie dóbr, dostosowywanie miast do zmian klimatu i innowacyjne modele edukacji.

Na scenie zagości 150 mówców z całego świata. Wśród tegorocznych prelegentów znajdują się m.in.:

• prof. dr hab. Muhammad Yunus – laureat Pokojowej Nagrody Nobla 2006, założyciel Grameen Bank,
  • Irina Bokova – była Dyrektor Generalna UNESCO,
  • prof. dr hab. Michael Roos – Ruhr Universität Bochum,
  • Silke Helfrisch – Commons Strategies Group,
  • prof. dr hab. Tadeusz Sławek – Uniwersytet Śląski w Katowicach,
  • prof. dr hab. Robert Jessop – Lancaster University,
  • Hajnalka Schmidt – Dyrektor Operacyjna na Europę Środkową i Wschodnią Greenpeace International,
  • prof. dr hab. Lucy Taksa – Macquarie University in Sydney.

Wystąpienia w ramach programu, odbywające się – jak co roku – w Centrum Kongresowym ICE Kraków, będą transmitowane w czasie rzeczywistym na platformie internetowej organizatorów.

Szczegółowy program i informacje o kongresie można znaleźć na stronie OEES i w social mediach @OpenEyesEconomy.

Chęć udziału w kongresie należy zgłosić do 10 listopada 2020 r. na adres: rejestracja@oees.pl.

17–18 listopada 2020 r.

Centrum Kongresowe ICE Kraków – transmisja online