30.03.2019

Ogólnopolska Konferencja Studentów Fizyki Medycznej

Studenckie Koło Naukowe Fizyków Medycznych „Kerma”, które działa przy Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej, zaprasza do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Studentów Fizyki Medycznej „Fizyka dla Medyka”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30-31 marca 2019 r. w AGH. Rejestracja trwa do 28 lutego br.

Konferencja stanowi coroczne spotkanie młodych pasjonatów nauki – studentów oraz doktorantów takich kierunków jak: fizyka medyczna, medycyna, inżynieria biomedyczna, informatyka oraz innych, pokrewnych kierunków technicznych i medycznych.

Uczestnicy wydarzenia wysłuchają wykładów specjalistów szeroko rozumianej fizyki medycznej. Zapoznają się także z prezentacjami dokonań studentów.

Konferencja pozwoli nawiązać znajomości, poszerzyć wiedzę, między innymi na temat najnowszych osiągnięć w technikach obrazowania oraz terapii pacjentów onkologicznych. Planowane są także warsztaty na temat m.in.: druku 3D, sekwencjonowania DNA, mikroskopii kontrastowej i fluorescencyjnej w badaniu preparatów biologicznych, wykorzystania kamery termowizyjnej i głowicy USG wysokich częstotliwości w medycynie i wiele innych warsztatów.

Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

30-31 marca 2019 r.

Studenckie Koło Naukowe Fizyków Medycznych „Kerma”

fdm@agh.edu.pl