24.01.2020

Oficjalne otwarcie Browaru Górniczo-Hutniczego


Na gości Browaru czeka prawie 10 000 litrów gotowego produktu, fot. KSAF AGH

24 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 odbędzie się uroczyste Otwarcie Browaru Górniczo-Hutniczego. Oficjalne zainaugurowanie działalności Browaru z udziałem władz uczelni odbędzie się w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia AGH i II Górniczo-Hutniczego Festiwalu Piwa.

Browar Górniczo-Hutniczy, zlokalizowany w odnowionym Klubie STUDIO, jest spółką akcyjną, w której udziały nabywali studenci, absolwenci, pracownicy i sympatycy AGH, ale też osoby zainteresowane tą nietypową inicjatywą. Do tej pory ponad 500 osób wzięło udział we współtworzeniu Browaru jako akcjonariusze.

Dzięki zupełnie nowej, zaawansowanej technologicznie instalacji wyszynkowej piwo zostanie dostarczone do kufla prosto z tanka, a instalacja schłodzi zawartość aż do samego ujścia w kranie wyszynkowym, gwarantując idealną temperaturę podania. Na gości Browaru czeka prawie 10 000 litrów gotowego produktu. W trakcie oficjalnego otwarcia będzie można zobaczyć między innymi serce browaru – dziesięcio-hektolitrową warzelnię pokrytą miedzianą otuliną oraz 10 dwudziesto-hektolitrowych zbiorników cylindryczno-stożkowych. Piątkowe wydarzenia mają charakter imprezy zamkniętej, w której biorą udział akcjonariusze oraz zaproszeni goście.

25 stycznia 2020 r. to z kolei dzień otwarty Browaru. W ramach Festiwalu Piwa każdy zainteresowany będzie mógł poznać sposób funkcjonowania Browaru oraz smak i jakość powstałego tam trunku. Do dyspozycji gości zostanie oddane piwo uwarzone w 4 stylach: Pils, Pszeniczne, Ale oraz Dunkel. W trakcie tego dnia przewidziano wykłady i prezentacje o tematyce piwowarskiej oraz degustacje sensoryczne, przygotowane we współpracy z Uniwersytetem Rolniczym i Krakowską Szkołą Browarniczą, spotkania z mistrzami piwowarstwa z Browar Okocim oraz zwiedzanie obiektu. Wszystkie sobotnie wydarzenia przewidziane w ramach Festiwalu Piwa są bezpłatne i dostępne dla krakowian i miłośników piwa.

Informacje dotyczące festiwalu oraz samego Browaru można znaleźć na stronach www.bgh.com.pl oraz www.facebook.com/browargorniczohutniczy.