26.01.2017

Noworoczny Koncert Charytatywny Hanny Banaszak


zdjęcie: www.hannabanaszak.pl

Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza na Noworoczny Koncert Charytatywny Hanny Banaszak, który odbędzie się 26 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 w Centrum Dydaktyki AGH (ul. Reymonta 7, bud. U-2).

 

Koncert organizowany jest przez Akademię Górniczo-Hutniczą oraz firmę Novmar Sp. z o.o. Dochód zostanie przekazany dzieciom z domów dziecka przy ul. Rajskiej w Krakowie oraz w Żmiącej k. Limanowej.

 

Hanna Banaszak swoją drogę artystyczną rozpoczęła pod koniec lat 70. Często podkreśla, że w pracy interesuje ją różnorodność i wiarygodność każdej kolejnej odsłony. Już na samym początku zainteresowali się nią współcześni poeci i kompozytorzy. Byli wśród nich: Jerzy Wasowski, Andrzej Trzaskowski, Jonasz Kofta, Jeremi Przybora, Jerzy „Duduś" Matuszkiewicz. Współpracuje z czołówką polskich twórców. Należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni.

 

Artystka wystąpiła w kilku filmach m.in. „Słona róża” i „Przeklęta ziemia”. Użyczyła swego głosu postaci Hanki Ordonówny w filmie „Miłość ci wszystko wybaczy” (1981), zaśpiewała arię ze „Stabat Mater” w filmie Witolda Leszczyńskiego „Siekierezada” (1985). Swoją interpretacją uwspółcześnia poezję Jana Kochanowskiego. Wykonuje wiersze J. Brodskiego, W. Szymborskiej, J. Kaczmarskiego... Zmierzyła się wokalnie z muzyką m.in. Mozarta, Vivaldiego, Mangionego, Metheny’ego, Davisa, Gershwina, Ellingtona.

 

Cena biletu wynosi 50 zł.

 

Bilety do nabycia w Dziale Socjalno-Bytowym w godz. 10.00–14.00 (bud. C-2, pok. 109, tel. 34-62).