20.01.2022

Noworoczne kolędowanie z „Con Fuoco” i ORAGH

Zdjęcie przedstawia wnętrze z przyćmionym, niebieskim światłem. Po prawej stronie - dwie solistki ubrane w długie, czarne suknie. Każda z nich trzyma w ręku mikrofon. Za nimi widać dyrygenta. Za solistkami i dyrygentem widoczne cztery rządy muzyków; pierwsze dwa - z miejscami siedzącymi, muzycy ubrani w czarne mundury (na stójkach przy szyi oraz na końcu rękawów - lamówki w kolorze czerwonym i zielonym) trzymają w dłoniach instrumenty dęte. W kolejnych dwóch rzędach stoją chórzystki i chórzyści ubrani w czarne stroje z czerwonymi elementami.

fot. Zbigniew Sulima

Rektor AGH prof. Jerzy Lis zaprasza na Noworoczny Koncert Kolęd, w którym wystąpią Chór i Orkiestra Smyczkowa „Con Fuoco” AGH oraz Orkiestra Reprezentacyjna AGH. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia 2022 r. o godz. 18.00, a jego transmisja będzie dostępna na stronie agh.edu.pl.

Chór i Orkiestra Smyczkowa „Con Fuoco” AGH występują od 2009 r. Każdego roku muzycy licznie koncertują, reprezentując AGH na krajowych i zagranicznych koncertach, konkursach czy festiwalach. Dyrygentem chóru jest Diana Mrugała-Gromek. Repertuar chóru i orkiestry jest niezwykle szeroki: od średniowiecznych psalmów, przez klasyczne utwory z renesansu i baroku, skończywszy na nowatorskich aranżacjach muzyki współczesnej. Mimo że „Con Fuoco” jest najmłodszym chórem akademickim wśród krakowskich uczelni, już szczyci się wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej.

Orkiestra Reprezentacyjna AGH została założona w 2001 r. Jej dźwiękowa paleta barw składa się z takich instrumentów jak: flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, waltornia, obój, fagot, tuba, instrumenty perkusyjne oraz gitara. Muzyków można usłyszeć podczas wszystkich najważniejszych uroczystości akademickich AGH, koncertów w krakowskich klubach studenckich czy na różnego rodzaju wydarzeniach nie tylko w Krakowie. W repertuarze orkiestry, którą dyryguje Roman Hyla, znajduje się m.in. muzyka rozrywkowa, filmowa, utwory marszowe oraz polskie przeboje w nowych aranżacjach.