12.06.2018

Nowoczesne metody NDT

Wydział Metali Nieżelaznych zaprasza na seminarium pt. „Nowoczesne metody NDT stosowane w badaniach naukowych i aplikacyjnych”, które odbędzie się 12 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 w budynku wydziału (A-2, sala HA102).

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną urządzenia będące na wyposażeniu Wydziału Metali Nieżelaznych, m.in. skaner 3D ATOS CORE, pierwszy w AGH skaner 3D firmy GOM oraz 3-zakresowa kamera termowizyjna firmy FLIR.

W trakcie seminarium zostaną przedstawione następujące metody NDT:

Skanowanie 3D, fotogrametria i inżynieria odwrotna

Prelegenci:

• Grzegorz Pędzisz
    Dyrektor handlowy w firmie Lenso – wyłącznego dystrybutora optycznych systemów pomiarowych firmy GOM w Polsce, stosowanych w działach kontroli jakości, rozwoju i produkcji na całym świecie, głównie w motoryzacji, przemyśle lotniczym oraz jednostkach badawczych. Firma Lenso jest współzałożycielem Centrum Kompetencji Metrologicznych, której celem jest umożliwienie całkowitego, kompleksowego i fachowego zabezpieczenia wszelkich potrzeb przedsiębiorstw przemysłowych w zakresie metrologii i kontroli jakości.
  • Tomasz Danyluk
    Dyrektor ds. wdrożeń i rozwoju w firmie Lenso. Kieruje doświadczonym i kompetentnym zespołem inżynierów, który zapewnia pomoc przy doborze odpowiedniego systemu pomiarowego oraz zajmuje się prezentacją, szkoleniami i wdrożeniami maszyn pomiarowych oraz oprogramowania do analizy wymiarowej firmy GOM.

Termowizja pasywna i aktywna

Prelegent:

• Dariusz Knapek
    Specjalista z firmy EC Test Systems, dystrybutora m.in. systemów termowizyjnych firmy FLIR. Prelegent od wielu lat zajmuje się wykonywaniem pomiarów termowizyjnych. Uczestniczył w kursach, a następnie zdał egzaminy uprawniające do otrzymania certyfikatów ITC Level 1, ITC Level 2 i ITC Level 3 (jako jedna z nielicznych osób w Europie). Jest jedynym w Polsce licencjonowanym trenerem szwedzkiego centrum podczerwieni Infrared Training Center.