03.12.2015

„Nauka a biznes” – seminarium ACMiN


Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH zaprasza na seminarium, które odbędzie się 3 grudnia 2015 r. o godz. 15.00.

 

Referat pt. „Nauka a biznes” wygłosi dr Włodzimierz Mischke (Główny Specjalista ds. Rozwoju, Departament Badań i Innowacji, KGHM Polska Miedź S.A.).

 

Miejsce: ul. Kawiory 30, bud. D-16, sala audytoryjna ACMiN (1.02A).

„Nauka a biznes”

W ramach referatu opisane zostaną udane lub nieudane przypadki transferu pomysłów z obszaru badań naukowych do przemysłu (przykłady własne i poznane). Będzie to próba przeanalizowania mechanizmów oraz sformułowania czynników istotnych dla osiągnięcia sukcesu.

Dr Włodzimierz Mischke jest absolwentem fizyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zajmował się fizyką laserów gazowych i ich zastosowaniami. Po obronie doktoratu wyjechał do Holandii na staż. Przez ponad trzydzieści lat wdrażał (na całym świecie) nowoczesne technologie w dziedzinie przemysłu. Jego praca związana była z tzw. zaawansowanymi technologiami, które wprowadzał do produkcji przemysłowej. Prelegent współpracował z wieloma ośrodkami akademickimi, jak również z wielkimi korporacjami. Ponadto zajmował się laserami, optyką, optycznym zapisem informacji, holografią, cienkimi warstwami, procesami plazmowymi, barwnikami, technologiami ogniw fotowoltaicznych i innymi zagadnieniami związanymi z nowoczesnymi technologiami.