31.03.2020

„Natura przed obiektywem” – wystawa fotograficzna

fot. Stanisław Buława

Od 9 do 31 marca 2020 r. w AGH (przełączka budynków A-1/C-1) można oglądać wystawę fotograficzną „Natura przed obiektywem”. Prezentowane zdjęcia w metaforyczny sposób przedstawiają zmiany klimatu, jakie możemy zaobserwować.

Autorami ekspozycji są licealiści z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach, którzy w ramach olimpiady praktycznej „Zwolnieni z teorii” realizują projekt społeczny „Młodzi dla natury”.

Uczniowie postanowili zająć się zagadnieniem związanym z postępującą katastrofą ekologiczną. Od połowy stycznia br. udało im się przeprowadzić kilka prelekcji w wybranych klasach szkół podstawowych, podczas których dyskutowano o zmianach klimatycznych. Licealiści tłumaczyli młodszym kolegom na czym polegają zmiany klimatyczne, dlaczego występują i jak właściwie możemy im zapobiec. W zamian za aktywny udział oraz wykazaniem się wiedzą uczniowie otrzymywali ekologiczne, biodegradowalne prezenty będące zamiennikami codziennych produktów.

Uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności ubiegają się o nominację do Złotego Wilka, czyli najlepszego projektu społecznego w Polsce w kategorii ekologii i natury.