20.10.2015

Nabór do Zespołu Pieśni i Tańca AGH „Krakus”

Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus” ogłasza nabór do grupy studenckiej na sezon 2015/2016. Przesłuchania do sekcji chóru, baletu i kapeli odbędą się 20 października oraz 3 listopada 2015 r. o godz. 18.30 (sala lustrzana, I piętro, ul. Reymonta 15).

Aby wziąć udział w rekrutacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus” jest najstarszym studenckim zespołem folklorystycznym w Polsce. Został on założony przez Wiesława Białowąsa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 1949 roku. Zespół prezentuje oryginalny polski folklor ludowy, przetworzony i przystosowany artystycznie do wymogów sceny. Pieśni, tańce i obrzędy przedstawione w suitach: krakowskiej, śląskiej, rzeszowskiej, łowickiej, sądeckiej, lubelskiej, kieleckiej, żywieckiej i beskidzkiej, barwnie i żywo opisują urodę oraz rozmaitość tych regionów. Pokazują jednocześnie kunszt, autentyzm i piękno polskiego stroju ludowego.