15.05.2018

Muzyka i wspólna zabawa – Juwenalia Krakowskie


fot. P. Długosz, KSAF AGH

fot. M. Bernaś, KSAF AGH

fot. N.Lokaj, KSAF AGH

fot. P. Długosz, KSAF AGH

Koncerty znanych i lubianych artystów, występy kabaretowe, barwny korowód studentów, wspólna zabawa… krótko mówiąc: Krakowskie Juwenalia odbędą się w tym roku w dniach 15-20 maja.

Studenckie święto otworzy 15 maja na scenie Strefy Plaża AGH koncert jednego z najpopularniejszych w ostatnim czasie artystów polskiej sceny muzycznej – Sławomira. Tego samego dnia na Scenie Piast o tytuły Najmilszej Studentki i SuperStudenta Krakowa powalczą reprezentanci krakowskich uczelni. Zabawę poprowadzi Alan Pakosz znany m.in. z Grupy AD HOC. Następnie wystąpi Kacper Ruciński i Grzegorz Dolniak.

16 maja ze swoimi fanami na Scenie Plenerowej Żaczek UJ spotkają się: Fisz Emade Tworzywo, The Dumplings, islandzki multiinstrumentalista Ragnar Olafsson, wielonarodowościowy zespół Mongooz And The Magnet oraz Daniel Spaleniak. Równolegle w Strefie Plaża AGH zapanuje rapowa atmosfera, a zapewnią ją Paluch, Rasmentalism oraz Plan Be.

Kolejnego dnia, 17 maja, na Scenie Plenerowej przy ulicy Piastowskiej odbędzie się koncert, który w tym roku przyjął regionalną nazwę „Wielki Koncert na Polu”. Zapowiada się bardzo interesująco: swoją obecność potwierdzili już stali bywalcy Juwenaliów – zespół Happysad, Organek oraz raper Miuosh. Do męskiego grona dołączyła elektryzująca Monika Brodka. Nie jest to jednak jedyny koncert w tym dniu – na scenie przed Żaczkiem wystąpią: Wysoki Lot, Kękę, Zeus oraz jeden z najbardziej charyzmatycznych polskich raperów Quebonafide.

W piątek, 18 maja, tradycyjnie wyruszy kolorowy Korowód Juwenaliowy. Tłumy studentów z krakowskich uczelni przejdą przez miasto, prezentując swoje niecodzienne stroje, aby z rąk prezydenta Krakowa odebrać klucze do bram miasta. Wieczorem na Scenie Plenerowej Żaczek UJ rockowe brzmienie zapewnią: grupa folkowo-rockowa ze Śląska – Koniec Świata, pełna energii Daria Zawiałow oraz bezkonkurencyjne Strachy na Lachy. Tego samego dnia w Strefie Plaża AGH w koncercie Rock na Plaży wystąpi zespół Lao Che.

Fani mocnego brzmienia muzyki metalowej mogą już rezerwować czas w sobotę, 19 maja. W Strefie Plaża AGH Na imprezie Zdrada Metalu na Plaży wystąpi grupa metalowa Nocny Kochanek. W tym samym czasie na Scenie Plenerowej Żaczek UJ podczas Juwenaliowego Ciężkiego Grania zagrają zespoły: Hunter, Kabanos oraz Żywiołak.

Festiwal studenckiej zabawy zakończy się w niedzielę, 20 maja, a jego ukoronowaniem będzie Koncert Finałowy. Scenę opanują zespoły: NattyDead, Clouds Trips, Enej oraz grupa Łąki Łan.

Oprócz koncertów plenerowych w Klubie STUDIO odbędą się wydarzenia towarzyszące Juwenaliom. 14 maja w Juwenaliowym Wieczorze Improwizacji wystąpi Grupa AD HOC. Nie mogłoby także zabraknąć artystów, których studenci darzą szczególną sympatią – Bracia Figo Fagot zagrają koncert klubowy 16 maja. Na finał, 19 i 20 maja w Klubie STUDIO, w ramach Stand Up na Juwenaliach, wystąpią Łukasz Lotek Lodkowski i goście.

Sprzedaż biletów już ruszyła.

Program oraz bieżące informacje znajdują się na stronie internetowej oraz portalu społecznościowym.