29.03.2017

Mechatronika plus muzyka na Piano Day Polska 2017


fot. archiwum prywatne N. Dybińskiego

Co może wyniknąć z połączenia muzyki fortepianowej z syntezatorem będzie można usłyszeć 29 marca 2017 r. podczas występu muzycznego studenta inżynierii mechatronicznej Nikodema Dybińskiego. Koncert odbędzie się w studiu nagraniowym InfraSound w ramach Piano Day Polska 2017.

Nikodem Dybiński gra na saksofonie i gitarze. Uczęszczał do ogniska muzycznego, ale też sam uczył się gry. Przygodę z fortepianem rozpoczął w wieku 8 lat. Obecnie w większości gra i komponuje muzykę elektroniczną tworzoną bez użycia komputera. Gra w Orkiestrze Reprezentacyjnej AGH. Jest także członkiem zespołu Doppelganger.

Ustanowienie 88 dnia roku dniem fortepianu (od liczby klawiszy) było pomysłem niemieckiego pianisty Nilsa Frahma. Idea została nagłośniona w 2015 r., w następnym roku Piano Day zorganizowano w Europie, Azji i Australii. Wydarzenie angażuje zarówno amatorów jaki i profesjonalnych muzyków, którzy koncertują w kawiarniach, kinach, galeriach sztuki czy prywatnych mieszkaniach, co daje możliwość zróżnicowaniem grup odbiorców.

Miejsce: Studio nagrań InfraSound (Kraków, ul. Józefa Sarego 7)

Termin: 29 marca 2017 r. godz. 19:30

Wstęp wolny