04.06.2019

Marsz społeczności akademickiej Krakowa z okazji 30. rocznicy wyborów 1989 r.


Przewodniczący Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, rektor UJ prof. Wojciech Nowak zaprasza do udziału w marszu organizowanym w związku z obchodami 30. rocznicy wyborów do Sejmu i Senatu RP w 1989 r, w którym udział wezmą członkowie społeczności akademickiej Krakowa. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca 2019 r.

Uroczystość rozpocznie się formowaniem orszaku o godz.11.45 przed budynkiem Collegium Novum UJ. Zebranym towarzyszyć będzie orkiestra Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Chór Akademicki UJ.

Orszak wyruszy spod głównego wejścia Collegium Novum. Następnie wejdzie w ul. Gołębią, a po dojściu do ul. Wiślnej skręci w lewo i wejdzie na Rynek Główny (od strony Pałacu pod Baranami). Po dojściu wzdłuż Linii A-B pod Kościół Mariacki orszak zatrzyma się na krótki postój. Po wysłuchaniu hejnału i odśpiewaniu hymnu  delegacja z kwiatami przejdzie pod tablicę upamiętniającą działalność Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego "Solidarność'89" przy ulicy Siennej 5. Następnie wszyscy uczestnicy orszaku ruszą dalej w stronę ul. Grodzkiej, miną Wieżę Ratuszową i zamkną okrążenie wokół Rynku Głównego. Następnie orszak wejdzie ponownie w ul. Wiślną i w ul. Gołębią kończąc trasę przemarszu pod Collegium Novum.