18.05.2016

Lęk i depresja – seminarium poświęcone problemom zdrowia psychicznego

Pełnomocnik Rektora AGH ds. Studentów Niepełnosprawnych, Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Biblioteka Główna AGH zapraszają wszystkich pracowników i studentów do udziału w kolejnym spotkaniu poświęconym problematyce zdrowia psychicznego. Seminarium, w trakcie którego poruszone będą zagadnienia dotyczące lęku i depresji, odbędzie się 18 maja 2016 r. w godz. 9.00-10.30 w Bibliotece Głównej AGH (sala 5A).

Spotkanie poprowadzą dr hab. Hubert Kaszyński, Anna Ocimek oraz Barbara Widawska. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy przesłać swoje zgłoszenie na adres e-mail: bon@agh.edu.pl.

Majowe seminarium jest trzecim z cyklu spotkań dla pracowników i studentów AGH poświęconych problematyce zdrowia psychicznego. Celem całego cyklu jest przybliżenie sytuacji studentów chorujących psychicznie, jak również przedstawienie ważnych zależności pomiędzy studiowaniem oraz chorowaniem i procesem zdrowienia. Uczestnicy spotkań dowiedzą się m.in. jak rozpoznawać potencjalne problemy psychiczne u studentów, jak o chorobie rozmawiać ze studentami i jak przedstawiciele uczelni mogą pomóc osobom chorym.