09.12.2021

Language Café

Plakat reklamujący wydarzenie. Rzut z góry na biurko na którym leży filiżanka kawy. W rogach zdjęcia widać fragmenty klawiatury komputerowej oraz notatnika.

9 grudnia 2021 r.  o godz. 18:00 AGH będzie gospodarzem Kawiarni Językowej – wspólnej inicjatywy partnerów z Niemiec, Szwecji, Francji, Luksemburga i Polski. Kawiarnie Językowe są miejscem, w którym studenci i doktoranci wszystkich uczelni partnerskich UNIVERSEH mają okazję, aby ćwiczyć umiejętności językowe w przyjaznej atmosferze. Spotkania są również świetną okazją do poznania nowych ludzi, języków i kultur.

Kawiarnie Językowe to wydarzenia cykliczne. W październiku i listopadzie gospodarzami spotkań były kolejno HHU Dusseldorf i TU Lulea.

Każde ze spotkań ma temat przewodni. Tematem wiodącym spotkania w Krakowie będzie przyroda i turystyka. Spotkanie będzie trwało ok. około dwóch godzin i podzielone zostanie na dwie części. Pierwsza z nich, krótsza, to wprowadzenie i okazja do poznania się. Część druga, dłuższa to wspólna (nie bardzo ciężka) praca małych zespołów/par składających się ze studentów różnych uczelni. Uczestnicy spotkania otrzymają przygotowane przed spotkaniem materiały, które mają za zadanie ułatwić im wcielenie się w rolę nauczyciela swojego języka. Zasadą spotkań jest, że studenci uczą się od siebie.

W spotkaniach mogą uczestniczyć wszyscy studenci i doktoranci konsorcjum UNIVERSEH, którzy interesują się językami obcymi. Nieformalnym, ale koniecznym warunkiem uczestnictwa w spotkaniach jest dobra znajomość języka angielskiego.

Language Cafés odbywają się w formie zdalnej, na platformie Zoom. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy zarejestrować się poprzez wypełnienie formularza.