10.10.2017

„Krakus” – dołącz do chóru, baletu lub kapeli


Zespół Pieśni Tańca AGH „Krakus” zaprasza na przesłuchania do chóru, baletu i kapeli, które odbędą się 24 października o godz. 18.30 w siedzibie zespołu (przy ul. Reymonta 15).

Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus” jest najstarszym studenckim zespołem folklorystycznym w Polsce. Został on założony przez Wiesława Białowąsa przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 1949 roku. Zespół prezentuje oryginalny polski folklor ludowy, przetworzony i przystosowany artystycznie do wymogów sceny. Pieśni, tańce i obrzędy przedstawione w suitach: krakowskiej, śląskiej, rzeszowskiej, łowickiej, sądeckiej, lubelskiej, kieleckiej, żywieckiej i beskidzkiej, barwnie i żywo opisują urodę oraz rozmaitość tych regionów. Pokazują jednocześnie kunszt, autentyzm i piękno polskiego stroju ludowego.

Koncerty „Krakusa” spotykają się z bardzo gorącym przyjęciem publiczności – zespół gościł we wszystkich krajach Europy oraz w Azji, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej. W ciągu ponad 65-letniej historii „Krakus” wystąpił na scenie blisko 5000 razy, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych festiwalach.

Rejestracja: panel4.krakus.net/register

Szczegółowe informacje