24.05.2019

Konferencja „Wiodące trendy technologiczne w dobie gospodarki opartej na wiedzy”

24 maja 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się konferencja pt. „Wiodące trendy technologiczne w dobie gospodarki opartej na wiedzy organizowana przez Centrum Transferu Technologii AGH oraz INVESTIN Sp. z o.o.

Wydarzenie skierowane jest do: władz uczelni, naukowców, doktorantów, studentów, pracowników instytutów naukowo-badawczych oraz administracji publicznej szczebla centralnego i samorządowego, a także przedstawicieli MŚP, startupów, spinoffów, jak też pasjonatów innowacji.

Podczas konferencji zostaną poruszone zagadnienia związane m.in. z:

• wyznaczaniem trendów technologicznych,
  • narzędziami do ich analizy,
  • prognozowaniem rozwoju technologii,
  • agendami badawczymi,
  • koncepcją open innovation.

Konferencja finansowana w ramach projektu „AGH – Strategia Doskonałości” w ramach programu MNiSW pod nazwą „Strategia Doskonałości – Uczelnia Badawcza”.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak wymagana jest rejestracja. Liczba miejsc ograniczona.

W programie konferencji znajdują się panele dyskusyjne oraz wystąpienia i prezentacje ekspertów biznesowych, naukowców i przedstawicieli instytucji publicznych.

Ramowy program konferencji

• Power speech gościa specjalnego Marka Cieśli. Temat: Model open innovation – wady, zalety, prognozy na przyszłość
  • Panel dyskusyjny nr 1: Aktualne trendy technologiczne i rynkowe
  • Panel dyskusyjny nr 2: Rola biznesu i instytucji naukowych w wyznaczaniu trendów technologicznych oraz kreowaniu nowych rynków. Omówienie mechanizmów ukierunkowywania badań naukowych, tak aby prezentowały one najwyższy poziom światowy, a jednocześnie odpowiadały na wyzwania gospodarcze i społeczne Polski
  • Panel dyskusyjny nr 3: Rola agend badawczych jako elementu kreowania innowacji i partnerstwa na jej rzecz. Wyzwania dla nauki w dobie gospodarki opartej na wiedzy.

Wśród prelegentów i uczestników paneli dyskusyjnych: prof. dr hab. inż. Jerzy Lis Prorektor ds. Współpracy AGH, prof. dr hab. inż. Andrzej R. Pach Prorektor ds. Nauki AGH, dr Andrzej Kurkiewicz zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Maciej Majchrowicz Business Development Manager InnoEnergy, Marek Cieśla założyciel agencji MIMIGroup i mentor w ramach programów akceleracyjnych dla start-upów, Joanna Brzoskowska- Czerepiuk przedsiębiorca oraz ekspert z obszaru innowacji, Piotr Koral Prezes INVESTIN Sp. z o.o., Kazimierz Murzyn Prezes Fundacji Klaster LifeScience Kraków i dyrektor zarządzający Inicjatywą Klaster LifeScience Kraków, dr Mirosława Braja adiunkt w Katedrze Finansów w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Akademia Górniczo-Hutnicza (bud. A-0, aula główna)

24 maja 2019 r.

Akademia Górniczo-Hutnicza